Чому болять груди

Щонайменший біль в грудях або ущільнення викликає паніку, і виною тому ЗМІ, широко растиражировавшие проблему раки грудей. Між тим, ця страшна хвороба дуже рідко є причиною подібних болів. Давайте спробуємо розібратися, чому ж болять груди.

Найбільш частою причиною болів в грудях є банальні гормональні зміни в організмі в період менструації. У щомісячних змінах гормонального фону організму немає нічого страшного, проте вони можуть привести до виникнення мастопатии – доброякісних змін тканин молочної залози.

Сьогодні мастопатия стала досить поширеним захворюванням – за даними статистики, їм страждають від 60% до 80% жінок, велика частина яких у віці від 25 до 45 років. Основними ознаками цього захворювання є ущільнення в молочній залозі.

Як правило, ущільнення добре промацуються і не доставляють серйозного неспокою, біль може виникнути хіба що тільки за декілька днів до менструації, і закінчується з її початком.

Лікування мастопатии здійснюється гормональними і негормональними методами і не представляє нічого складного, проте цю хворобу, як і будь-яку іншу, легше і безболезненнее всього лікувати на ранніх періодах її розвитку, не чекаючи, коли «само рассосется», оскільки будь-яке зволікання приведе тільки до того, що хвороба прогресуватиме.

Наступною по популярності причиною болів в грудях є різні механічні пошкодження молочної залози. Біль може з’явитися в результаті сильного удару, занадто сильного стискування або здавлення грудей. Цього легко уникнути, якщо носити якісний підтримуючий бюстгальтер.

Питанню бюстгальтера слід приділяти особливу увагу, оскільки груди – це дуже крихкий механізм, і, вибравши зручну для неї «одежду», ви позбавите себе від багатьох неприємних моментів. Знаходячись в переповненому транспорті або приміщенні, постарайтеся вибрати позу, в якій ваші груди будуть захищені від випадкових стусанів, ударів і зачіпань.

Ми вже говорили про те, що причиною болів може з’явитися (і часто є) зміна гормонального фону організму. Проте, гормональний фон міняється не тільки у разі менструації, а ще і у разі вагітності.

Таким чином, ще однією причиною неприємних відчуттів в грудях може з’явитися вагітність, а також грудне вигодовування. Біль в грудях може виникнути і із-за недостатньо активному сексуальному життю.

Якою б не була причина хворобливих відчуттів в грудях, необхідно проконсультуватися з лікарем. Якщо лікар не виявить ніяких ущільнень в грудях, то подальше обстеження може не знадобитися. Якщо ж вам більше 40 років, то лікар ймовірно порекомендує зробити мамографію – рентгенівське обстеження молочних залоз.

Якщо ж які ущільнення будуть виявлені, то разом з мамографією може бути проведена біопсія (вивчення фрагмента тканини під мікроскопом) або ж сонограмма (отримання знімка ущільнення за допомогою звукових хвиль)

Лікування повністю залежить від природи болю. Визначившись з причинами болів в грудях і порадившись з лікарем, ви зможете вибрати найбільш оптимальний вид терапії. Як ми вже говорили, причинами болів можуть бути досить різні чинники, і способів лікування тому досить багато.

Носіння підтримуючого бюстгальтера, прийом препарату даназола, зменшення споживання солі, прийом вітамінів E або B6 – це лише деякі з варіантів, лікування може проводитися гормональними і негормональними препаратами, бути комбінованим.

Самолікуванням займатися не варто у будь-якому випадку, консультація з лікарем необхідна як для з’ясування причин болів, так і для визначення способів усунення їх. При виборі правильного шляху лікування біль, як правило, зникає за декілька місяців.

Але якщо самолікування протипоказане, то профілактика обов’язкова – зручний бюстгальтер, активне сексуальне життя, контроль за загальним станом організму і регулярне спостереження у маммолога після 35 років – все це піде на користь ваших грудей і змусить забути про будь-які хворобливі прояви.

http://www.beautynet.ru

Комментировать »

admin | 28.08.2015 | В рубриках: Різне

Адрес для трекбека | Comments RSS

Оставьте отзыв