Діабет: страшний діагноз або?..

На сучасному світі, за даними Усесвітньої організації охорони здоров’я, 200 мільйонів чоловік страждають від діабету. Боротьба з недугою продовжується довічно, потрібно постійно приймати цукрознижувальні засоби.

Серед хворих збільшується в два рази ризик інфаркту міокарду, в 17 разів — патології нирок, в 20 разів — гангрена нижніх кінцівок із загрозою ампутації. Розвивається ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, сліпота. Середня тривалість життя знижується на 6-15 років. Лікування хвороби, до того ж, вимагає значних фінансових витрат.

- Люди з діабетом не повинні приховувати свій стан — вважає голова Запорізької громадської організації «Диабетик» Юлія Деткова. — Навпаки, вони мають право розраховувати на те, що ті, що оточують визнаватимуть їх активними членами суспільства і з розумінням відноситися до особливостей життя при діабеті. Офіційно на обліку в нашій області коштують 34 тисячі хворих, з них 330 дітей. По місту налічується 17 тисяч хворих, з них 114 дітей. Це дуже серйозна статистика. Великий відсоток хворих як і раніше залишається поза статистикою. Якщо виїхати в сільську місцевість, то реально хворих опиниться в чотири раз більше. До цих пір немає обіцяного інсуліну. Тільки завдяки тому, що міський бюджет купив цукрознижувальні препарати, багато хто сьогодні отримує їх безкоштовно. Ніколи не було перебоїв з інсулінами для дітей. Існує проблема з імпортними інсулінами.

Чи завжди ця хвороба пожизненна?

Перший тип цукрового діабету — це завжди инсулинозависимость. Люди, які захворіли після 40 років, вже практично невиліковні. Але дієти, фізичні навантаження важливі всім. Пацієнти живуть звичайним життям, але до чотирьох разів на день вони повинні робити ін’єкції і перед кожною їдою вимірювати рівень цукру в крові.

Для людей з діабетом недолік інформації так само небезпечний, як і брак інсуліну. На успіх лікування впливає не тільки дотримання пацієнтом режиму прийому ліків, але і розуміння того, яким має бути правильне харчування, як треба змінити свій спосіб життя, як правильно управляти рівнем цукру в крові.

Курінню — ні, фізкультурі — так

Які ж симптоми цукрового діабету? Це надмірні спрага і часте сечовипускання (особливо в нічний час), зниження маси тіла (при цукровому діабеті першого типу), підвищений апетит і стомлюваність, нудота, судоми литкових м’язів, сухість і короста шкіри, порушення зору.

Як тільки лікар-ендокринолог поставив вам діагноз «сахарный диабет», негайно приступайте до лікування і контролю захворювання. Цукровий діабет повністю поки не виліковується. Щоб боротися з недугою, необхідно кинути палити, підтримувати тиск, нормалізувати і підтримувати в нормі свою вагу, лікувати супутні захворювання.

Цукровий діабет у дітей завжди протікає важко. Чим раніше виникло захворювання, тим воно небезпечніше. Надалі є загроза розвитку діабетичної стопи, порушення функцій сечового міхура, кишечника. Часто наступає сліпота і розвивається суха гангрена.

Фізичне навантаження допоможе контролювати вагу і кров’яний тиск, знижувати рівень цукру в крові, запобігати серцево-судинним захворюванням. Перед початком занять необхідно поговорити з вашим лікарем і вибрати комплекс вправ, який вам підходить.

Як вибрати інсулін?

Інсулін може призначити тільки доктор. Є препарати, що діють всього до чотирьох годинників, деякі тримають ефект до 20 годин. Це дуже важливо, якщо пацієнт — дитина. Не всі малюки витримають в день до п’яти ін’єкцій. Деякі інсуліни відрізняються тим, що їх можна приймати відразу після їжі.

Діабет і вагітність

Якщо ви хворі на діабет, вам необхідно протягом перших шести місяців вагітності двічі в місяць відвідувати акушера-гінеколога (у третьому триместрі, можливо, кожного тижня). У третьому триместрі потрібно підтримувати зміст цукру на рівні 100 міліграма (на 100 мл) або нижче, часто перевіряти сечу на зміст глюкози і кетонових тіл. У останні шість місяців вагітності — стримувати збільшення маси тіла до півтора кілограм за місяць, підтримувати потрібну концентрацію цукру в крові відповідно до рекомендацій лікаря.

Оскільки діабет вагітних зустрічається часто, в кожному триместрі вагітності має сенс перевіряти вміст цукру в крові натщесерце і після їжі. Показники змісту цукру в крові вагітних, характерні симптоми і анамнез дозволяють припустити діабет у жінок, що раніше не хворіли на це захворювання.

Все під контролем

Основа контролю і самоконтролю — прості аналізи, які можна регулярно проводити самостійно, визначаючи концентрацію глюкози в крові, а в деяких ситуаціях також вміст цукру і/або ацетону в сечі. Найефективніший спосіб самоконтролю — це регулярне визначення рівня глюкози в крові за допомогою глюкометра або тест-смужок для візуального контролю. Вони одноразові і вимагають постійного поповнення. Аналізи на рівень цукру в крові можна здати в поліклініці за місцем проживання безкоштовно.

Догляд за ногами

Одне з найважчих ускладнень цукрового діабету — це поразка нижніх кінцівок (стоп). Причиною цього є зміни в судинах і нервах. У нічний час з’являються оніміння, пекучі болі, відчуття «ползания мурашек», поява ороговілої шкіри. В результаті з’являються виразкові дефекти, гангрена — аж до ампутації. Щоб ноги були здоровими, необхідно контролювати рівень цукру в крові не рідше ніж один раз в два місяці. Обстеження у лікаря повинні стати регулярними.

Лікарі радять піклуватися про ноги, гуляти щодня мінімум по 30 хвилин. Потрібно щодня мити ноги теплою водою з милом (температура води від +30С до +35С). Ніколи не можна використовувати грілки для зігрівання ніг.

Спровокувати діабет можуть -
погана спадковість (діабет у кровних родичів);
ожиріння;
мала фізична активність;
збої в імунітеті;
захворювання підшлункової железы: рак і панкреатит;
вірусні инфекции: краснуха, вітряна віспа, гепатит і навіть грип;
стреси;
літній вік;
зловживання алкоголем і солодким.

Цукровий діабет підрозділяється на два типа: перший, при якому понижена продукція інсуліну b-клетками підшлункової залози. І другий тип — найпоширеніший, при якому знижується чутливість тканин організму до інсуліну навіть при нормальній його продукції.

ФАКТИ

По прогнозах, відповідних загальносвітових тенденціях, кількість хворих цукровим діабетом до 2010 року збільшиться більш ніж на 50 відсотків. У 2030 році одна п’ята хворих буде з економічно розвинених країн, чотири п’ятих — з тих, що розвиваються. Прічини: старіння популяції, урбанізація, поширеність ожиріння.

У Росії хворих діабетом більше восьми мільйонів. Експерти вважають, що стільки ж людей не знають про своє захворювання. При цьому кількість хворих щорічно збільшується на п’ять-сім відсотків.

У Білорусі на кінець 2002 року зареєстровано більше 128 тисяч хворих з клінічною стадією цукрового діабету, близько 23 тисяч з них постійно отримують замісну терапію щоденними ін’єкціями інсуліну.

Вікторія КИРІЛЕНКО

http://ostrov.zp.ua/nomer24-vostrebovannaya-tema-diabet-strashniy-diagnoz-ili.html

Комментировать »

admin | 08.10.2015 | В рубриках: Різне

Адрес для трекбека | Comments RSS

Оставьте отзыв